Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 05.09.2010 09:07:26 

Vlaďčiny stránky

Něco málo o sobě ...


Kdo jsem?...... jsem máma dvou malých rošťáků, po mateřské dovolené. Od svých 14 let pořád něco tvořím. Pletla jsem svetry, vyšívala klasickým stehnem, richelieu i křížkovou výšivku, ale k tomu už se asi nevrátím. S druhým těhotenstvím mě na vyšívání úplně přešla chuť, a dnes se věnuju úplně něčemu jinému, ale to vše na těchto stránkách. Pocházím z malé vesničky na Kladensku, odkud jsem se před 8 lety přivdala do Kladna.Od roku 2002 jsem byla na mateřské dovolené a právě na samém začátku této etapy mého života jsem se od své kolegyńky Ivanky v práci, která mě v zaměstnání vystřídala, dozvěděla víc informací o afrických fialkách, o kterých jsem věděla jsem to, že jsou fialové, a jak vypadají květy. A v tu dobu začala první moje velká vášeň. Od té doby jsem začala fialky kupovat. Začalo to klasickou tmavě fialovou, kterou koupíte v každém květinářství, bílou, vínovou, světle šeříkově fialovou... Parapety oken se plnily. Postupem času jsem objevila inzerát s nabídkou velkého množství druhů afrických fialek a stěží jsem věřila, že jich tolik opravdu existuje.Od té doby jsem několikrát objednala spoustu lístečků, abych tak rozšířila svou sbírku, která dnes čítá kolem 100 květináčků těchto pokojovek. Protože místa na fialky je málo, postupně, jak vykvétají, se rozhoduji, zda si ji nechat, nebo udělat radost někomu jinému. Fialky nabízím pouze a jedině zdarma. Něco, co mi, prostě, přirostlo k srdci, nemůžu dát někomu za peníze. O to víc mě potěší, když mi někdo řekne nebo napíše, jak krásně mu fialka ode mne kvete, a že z ní má radost. Přes vánoce jsem na fialky trochu pozapomněla, podařilo se mi je vzkřisit, tak snad se dočkám i květů.

  Zároveń mě učarovaly ibišky, které jsem si oblíbila, když jsem prvně viděla nádherný rozvitý květ plného ibišku. Úžasný. A tak už jich mám čtrnáct. A ráda bych měla i další, ale nevím, zda bude místo, kam je všechny umístit. Je jich spousta druhů krásných barev, a hlavně mají velké květy.

  V září 2005 jsem prvně zabalila dárek ozdobně. Dřív mě to nijak nebralo, ale prohlížela jsem jednu diskuzi právě o ozdobném balení dárků, a tak, když se blížily hromadné oslavy, které máme v rodině právě v září, jsem se rozhodla zaujmout a tak jsem něco zkusila. Bohužel tyhle moje první pokusy nemám nafocené. A tím to začala druhá moje velká vášeň, což v současné době převýšila fialky. Baví mě vymýšlet, ozvlášťnovat nápady, dělat zabaleným dárkem radost druhému. Hodně dárečků jsem balila i na zakázku. Pokaždé byla spokojenost. Jak ve své knize napsala Radka Křivánková, majitelka první české firmy  "Ozdobné balení dárků" , i malá drobnost, která se originálně zabalí, se může proměnit v luxusní dar. A jelikož jsem se po mateřské dovolené nemohla vrátit zpět do zaměstnání, rozhodla jsem se otevřít obchůdek balení dárků. Uvidíme, třeba se to lidem bude líbit. S obchůdkem mi hodně pomohl manžel a kdo mě zná, ví, že tam jsem šťastnější, než být celý den v domě, kde bydlím. Kromě balení dárků mám v obchůdku stuhy, dárkové balící papíry, obálky na darování peněz, obaly na darování lahví, hotové ozdobné mašle. Pakliže se přesvědčím, že je pro lidi přednější darovat dárek v dárkové tašce, což je nejjednodušší řešení, nechám toho. Musím to aspoň zkusit, abych měla pocit, že jsem pro splnění svého snu udělala všechno. Na začátku roku jsem obchůdek přejmenovala na Balící službu "Vlaďka". Své výrobky (přáníčka, stuhy, ozdobné obálky na peníze) jsem začala prodávat i zde:
 
  Zálibu jsem našla i v papírových krabičkách z vlnitého kartonu, které zdobím stuhami a nejrůznějšími ozdobami. Vymýšlím tvary, jaké by se ještě daly udělat. V mém obchůdku krabičky nesmí chybět.
 
Ráda aranžuju, tvořím si věnce na dveře, ozdoby do okna, na velikonoce kraslice. Chci zkusit naaranžovat svatební auto.Hodně lidí už se mě ptalo, jak vůbec tohle všechno můžu zvládnout, zvlášť, když mám dvě malé děti. Moc se mi líbí heslo, kterým se řídí jedna moje šikovná kamarádka, a sice že každý den by člověk měl udělat něco, co opravdu chce, ne jenom to, co musí. Kytky se nezalívají a nepřesazují každý den, dárky balím v obchůdku, a když mě něco napadne, tak si to vyrobim, dekorace se dělají podle období, takže není potřeba stále něco dělat. Je to nárazové a postupně tu na mých stránkách něco přibyde.

Děkuji tímto svému manželovi, který mi hodně pomohl s technickou stránkou věci, jelikož ne všechno chápu, a který moji fialkovou vášeň víc než respektuje. Fotí mi fialky, které mně se z nějakého důvodu vytotit nepodaří, byl se mnou na první fialkové burze v Praze a musím říct, že si z ní pamatoval víc než já. Fialky jsou u nás všude a místo pro bonsaje, které jsou zase jeho vášní, jaksi už nezbývá.
Rovněž mu děkuju za vytvoření titulní stránky. To byla vždy moje představa, jak by měla vypadat.

Děti už také berou fialky v potaz. Starší Honzík vždy přijde nahlásit, že shodil fialku míčem :-) : " Mámo, spadla fialka !"
 

Kontakt


 

vladka.burantova@seznam.cz
ICQ 240-033-636
Skype VlaBura
TELEFON 723476062Něco navíc
Na těchto stránkách je 12 základních her, které když se odehrají, pustí to hrát až den následující. Není to tudíž "žrout času". Zároveń se zde získávají ranky, což značí Vaše postavení ve hře. Já jsem už na čtvrtém stříbrném a mířím ke zlatu. Už mám první dárek, a sice plyšovou rybu, syn Honzík taktéž a manžel těsně před koncem nepotvrdil své místo ve frontě a vypadl. Čekal na dalekohle. Tyhle hry hraju od prosince a stále se zdokonaluju. Samozřejmě cílem je zvládnout levely od jednoduchých po složitější. Hry nejsou těžké, a i když body naskakují pomalu, je to zajímavé. V případě, že byste se registrovali, do poslední kolonky, kde se Vás ptají, od koho hru máte, napište vladkabu.

 

<a href="http://en.prizee.com/?refer=Vladkabu" target=_blank ><img src="http://en.
TOPlist